UPISI U SREDNJU 2022./2023.

« Ožujak 2024 »

RECENZIJE FILMOVA
Autor: Valentina Blašković, 8. 4. 2020.

Jedan od zadataka koje učenici sedmih razreda imaju tijekom nastave na daljinu jest i pisanje recenzija za filmove po svom izboru, kako bi uvježbali vještinu pisanja na engleskom jeziku. Danas ćemo vam predstaviti nekoliko uradaka, a možda i dobijete pokoju ideju za filmsku večer!

Pročitajte recenziju koju je napisao S.R., učenik 7.c razreda 😎📽🎞

"Enemy at the Gates" is a 2001 war film written and directed by Jean-Jacques Annaud. It is based on William Craig's 1973-book Enemy at the Gates: The Batlle for Stalingrad. It is set in the winter of 1942/43. The cast is excellent and includes Jude Law, Rachel Weiss and Ed Harris. I totally recommend it!"

Sljedeću recenziju napisao je B.C., učenika 7.c razreda; pročitajte njegov prijedlog i prisjetite se ovog filma koji je bio pravi hit 80-ih! 📽🎞😎

"The Terminator is a science-fiction film from 1984. The film was directed by James Cameron. The film is about a terminator that must kill Sarah Connor and a man who must protect her. I highly recommend it and I think everyone should see it because of its gripping plot."

Sljedeću recenziju napisao je učenik 7.c razreda I.K. Pročitajte njegovo mišljenje, a ako vam se svidi - eto ideje za filmsku večer! 🎞😀📽

"Jumanji II je film u režiji Jakea Kasdana. To je akcijsko-avanturistički film. Film je odličan jer ima vrhunske glumce kao što su Karen Gillan, Jack Black, Kevin Hart i Dwayne Johnson. Snimljen je 2019. godine. Film je o četiri prijatelja koji ulaze u igru kako bi spasili svog prijatelja, ali nisu znali da će igra biti tako opasna. Baš mi se svidjelo jer je zanimljivo djeci mojih godina."