DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Autor: Valentina Blašković, 10. 2. 2020.

Tijekom veljače obilježavamo Dane sigurnijeg interneta; iako tehnološki napredak ima nebrojeno mnogo dobrih strana, sa sobom donosi i nove opasnosti. Upravo zbog toga je važno razvijati svijest o opasnostima interneta, ali i učiti i roditelje i djecu o raznim načinima na koje se korištenje novih tehnologija može učiniti što sigurnijim.

U nastavku donosimo link na video "Isprepletena priča" koji zorno prikazuje samo neke od opasnosti s kojima se djeca mogu susresti te napominjemo da je video, iako poučan, isto tako i emocionalno uznemirujuć jer prikazuje situacije lažnog predstavljanja maloljetnicima putem društvenih mreža.

Više informacija o Danu sigurnijeg interneta možete pronaći na stranici https://www.dansigurnijeginterneta.org/.

Stranica Dan sigurnijeg interneta također nudi i pomoć, i to u obliku prijave ilegalnog sadržaja te besplatnog telefona 0800 606 606.

Govor mržnje još je jedan od problema s kojima se djeca i mladi mogu susresti na internetu, pogotovo prilikom korištenja društvenih mreža. Zaustavimo govor mržnje, pošaljite i vi lijepu riječ dragoj osobi putem društvenih mreža! Ovdje možete pogledati video preuzet sa stranice dansigurnijeginterneta.org i vlasništvo je Centra za sigurniji internet.

Dragi učenici, danas možete zamijeniti uloge s odraslima te ispitati svoje roditelje o sigurnom načinu korištenja interneta; klikom ovdje nalazi se kratki kviz koji možete riješiti zajedno s roditeljima te diploma za roditelje koji brinu o sigurnosti djece na internetu! Roditelji, slobodno nam se pohvalite svojim rezultatima!

DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Autor: Valentina Blašković, 10. 2. 2020.

Ukupno: 291997