POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Valentina Blašković, 27. 10. 2019.

Već četvrtu godinu za redom učenici osmih razreda naše škole posjećuju Vukovar i Memorijalni centar Domovinskog rata u Vukovaru u sklopu terenske nastave. Ove godine u Vukovaru su boravili 24. i 25. listopada  u pratnji  razrednika Marijana Tonkovića,  Marina Pavkovića,  Dejane Ogrizović i Gordane Bertović.

Riječ je o projektu koji obuhvaća  učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske. Ministarstvo hrvatskih branitelja u potpunosti snosi troškove organizacije projekta.

I ovaj put naši učenici pokazali su se u najboljem svjetlu, pristojni,  kulturni,  suosjećajni. Dostojanstvenim ponašanjem na najbolji način odali su počast svima koji su dali svoje živote za domovinu.

Učenici su prisustvovali predavanjima koja su vodili zanimljivi predavači, bojnici koji su i sami bili sudionici Bitke za Vukovar.  Posjetili su memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su kroz predavanja vodiča upoznati s događajima ratne 1991. god.

Prvi dan boravka učenici su obišli  Gradski muzej Vukovar i  Muzej vučedolske kulture, zatim smješteni  u sobama hostela Dubrovnik.  Nakon slobodnog vremena i razgledavanja grada, učenici su se zabavljali na brodu  gdje im je organizirana disco-večer.

Drugog dana boravka posjećuju izložbene prostore  Memorijalnog  centra Domovinskog rata, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put-Put spasa, Mjesto sjećanja-Vukovarsku bolnicu 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari te Franjevački samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova.

Posjet je završen „Školom mira“ gdje se na jednom mjestu okupe svi učenici koji su bili tih dana u Vukovaru te u kvizu pokažu što su naučili. Osim naše škole u posjetu su bile škole OŠ  Katarine Zrinski Krnjak, OŠ Netretić, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin, OŠ ˝Milan Brozović˝ Kastav, OŠ "Jelenje - Dražice" Dražice. Najbolje znanje na kvizu pokazala je OŠ Katarine Zrinski Krnjak.

POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Valentina Blašković, 27. 10. 2019.

Ukupno: 291995