NAŠA ŠKOLA DOMAĆIN PODRUČNOM SUSRETU LIDRANO 2017.
Autor: Ivana Kurelac, 28. 1. 2017.

Danas je naša škola nakon četiri godine ponovno domaćin Područnom susretu LIDRANO 2017. Nakon provedenog školskog natjecanja svaka škola je odbrala svoje predstavnike iz različitih kategorija ; literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva. Na Područnom susretu sudjelovale su četiri škole sa oko ukupno 150 natjecatelja: Prva osnovna škola, Osnovna škola Josipdol, Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić i Osnovna škola Plaški.

Nakon provedenog natjecanja odabrani radovi se šalju dalje na Županijski susret koji će se održati u Gradskom kazalištu Zorin domu u Karlovcu.

Po kategorijama na županijsku smotru odlaze:

LITERARNO STVARALAŠTVO
Lucija Stipetić, 6. r. POŠ i  mentorica Milka Tatalović zahvaljujući radu Naš pufi, Tena Lipošćak, 6. r. OŠ IBM i mentorica Nataša Možgon zahvaljujući radu Djetinjstvo treba ispiti odjednom, te Ivan Barko, 3. r. OŠ Josipdol i mentorica Višnja Juričić s radom Šarenko.

NOVINARSKO STVARALAŠTVO
Uvijek pobijedi volja za životom, autor Leonarda Sertić, 7. r.  POŠ Ogulin, voditeljica Đurđa Špehar
Ulazim u svijet knjige i tamo mi je lijepo, autor Viktoria Marković, 8. r. OŠ IBM, voditeljica Nataša Možgon
Učenici, budite barem 25 decibela tiši, autor Tena Lipošćak 6. r. OŠ IBM voditelj Nataša Možgon
Radijska emisija: Ogulinac Luka Cindrić „kauboj“ i rukometni reprezentativac, autori Ante Cindrić i Mateo Grdić, 8. r. OŠ IBM, voditelj Danko Bertović

DRAMSKO - SCENSKO STVARALAŠTVO - skupni nastupi
Meksička narodna priča, učenici POŠ; Lu Bartolović, Martina Vučetić, Marija Bacanović, Gabrijela Ivanjko, Gabi Puškarić, Sandra Blašković, Jelena i Marija Galović te Antonio Turković s voditeljicom Dejanom Ogrizović
Kristina Jakšić- Balaž, Ljubav? Obična glupost! Učenici OŠ IBM; Ivan Karlo Ban, Ante Cindrić, Erika Marija Kušić, Tena Lipošćak, Lora Lipošćak, Viktoria Marković, Nikol Mišić, Filip Sabljak i Lorena Tukarić s voditeljicom Ivanom Stipetić.

DRAMSKO - SCENSKO STVARALAŠTVO - pojedinačni  nastupi
Marija Barbarić Fanuko- O zvijezdama, učenica Dora Kurelac,  POŠ, voditeljica Slavica Tripalo
Fran Mažuranić, Oni- učenik Mateo Grdić OŠ IBM, voditeljica Ivana Stipetić
Sanja Pilić- Kako se zovem, Šimun Cazin, OŠ Josipdol, voditeljica Senka Stojisavljević.

Fotografije : Radio Ogulin

BILTEN