PŠ ZAGORJE DOBILA NAGRADU ZA NAJLJEPŠI VRT U KATEGORIJI PODRUČNIH ŠKOLA
Autor: Ivana Kurelac, 11. 11. 2016.

U petak 11.11.2016. u studiju „ Zvonimir Bajsić“ HRT-a održana je svečanost proglašenja najljepših školskih vrtova u RH 2016. u organizaciji Hrvatske radiotelevizije i Ministarstva znanosti i obrazovanja RH. Tom prigodom okoliš PŠ Zagorje proglašen je za najljepši školski vrt područnih škola Republike Hrvatske.

Djelatnici HRT-a i komisija za odabir najljepših vrtova predvođeni  voditeljicom Hrvatskog radija gospođom Lidijom Komes, prepoznali su trud i želju djelatnika i učenika male područne školice da oplemene i urede okoliš škole i učine ga ugodnijim za boravak i malih i velikih. Po njihovim riječima okoliš PŠ Zagorje malena je i lijepa zelena oaza gdje djeca i cvijeće rastu zajedno.

Omogućen nam je  obilazak zgrade HRT-a. Razgledali smo mnoge studije u kojima se snimaju poznate emisije i upoznali se s radom HRT-a što se svidjelo i učenicima i djelatnicima PŠ Zagorje. Djelatnici škole iskoristili su priliku za „ fotkanje“ s dragim, poznatim licima.

U svečanom programu proglašenja, između ostalih,sudjelovali su i učenici 2.razreda PŠ Zagorje s kratkom scenskom igrom „ Djed i repa“ kojom su razveselili i nasmijali sve prisutne. Nakon svečanog programa svi su nam čestitali, a mi smo se osjećali ponosno i sretno. Taj dan bili smo prave medijske zvijezde. Dali smo intervju Radio Sljemenu, gospodinu Mladenu Kušecu s Hrvatskog radija. Gostovali smo u mnogim službenim  emisijama  HRT-a, ali i TV 4 rijeke. Promovirali smo našu Prvu osnovnu školu, grad Ogulin i Karlovačku županiju na najbolji mogući način.

U organizaciji odlaska u Zagreb pomogao nam je grad Ogulin, gradonačelnik Jure Turković  i predsjednik Gradskog vijeća gospodin Milan Sabljak. Hvala im na tome! Drago nam je da su na dodjeli nagrada s nama bili ravnatelj Prve osnovne škole, gradonačelnik Ogulina i župan Karlovačke županije.

Dolazak pred zgradu HRT-a

Radio Sljeme

U zgradi HRT-a

U studiju Anton Marti