« Ožujak 2024 »

NAJBOLJI UČENICI U ŠK.GOD. 2014./ 15. NA PRIMANJU KOD GRADONAČELNIKA
Autor: Ivana Kurelac, 12. 6. 2015.

Naši učenici i učitelji i ove godine bili su vrlo vrijedni, marljivo su učili i radili  slijedeći  riječi Stjepana Radića: Nitko na svijetu nije jači od čovjeka koji zna.

Tako  smo i ove godine postigli izvrsne rezultate i osvojili razne nagrade i  priznanja.  Ponosni smo na sve uspjehe, ali moramo istaknuti da smo ove godine  imali predstavnike na pet državnih natjecanja.

Učenicima i mentorima iz svih škola našeg grada koji su bili na državnim natjecanjima upriličeno je  druženje kod gradonačelnika 10. lipnja 2015. godine gdje su im uručene nagrade i priznanja za promicanje ugleda grada Ogulina. Osim gradonačelnika g. Jure Turkovića, učenicima je čestitala i savjetnica za protokol i odnose s javnošću gđa Karmela Matić i dogradonačelnik g. Tone Radočaj.

Našu školu predstavljalo je osam učenika i četiri mentora:

-Jelena Galović – 1.mj. na županijskom i 10. na državnom natjecanju iz geografije

mentorica   Nikolina Magličić Čavlović.

-Ivan Turković- 1.mj na županijskom natjecanju i sudjelovao na državnom u

kategoriji   PODUZETNIŠTVO

mentor  Ivica Puškarić

- Viktorija Brozović- 1. mj županijskom natjecanju i sudjelovala na državnom u

kategoriji  DIGITALNA FOTOGRAFIJA

mentor Ivica   Puškarić

-Anja Ivošević,  Antonio Piškur,  Radovan Vukelić,  Tomislav Vukelja

Lidrano (scensko stvaralaštvo)

mentorice Dejana   Ogrizović i  Vesna Pešut Vuković.

- Mihael Bićanić- koji je pojedinačno osvojio 1. mj. u županiji i predstavio našu školu i županiju na državnom natjecanju   u Sigurno u prometu.

mentor  Petar Malnar

Osim ovih  vrhunskih rezultata ostvarenih na najvišim razinama, ističemo ovom prigodom  izvrsne rezultate i ostalih učenika i njihovih mentora koji također za svoj rad, trud i uspjehe zaslužuju sve pohvale.

GEOGRAFIJA

Marija Galović- 2. mj. na županijskom natjecanju

Mentorica   Nikolina Magličić Čavlović.

KEMIJA

Mateo Grdić- 2. mj. na županijskom natjecanju

Mentorica Slavica Brkljačić

TEHNIČKA KULTURA

Filip Topčić- 2. mj na županijskom natjecanju u kategoriji ORIJENTACIJA U PROSTORU
Mentor Josip Stipetić

Antonio Piškur- 2. mj na županijskom natjecanju
Mentor Marijan Tonković

LIDRANO

Za državno Lidrano natjecanje predloženi smo još u dvije kategorije:

-literarno  stvaralaštvo- literarni rad„Spektar boja-spektar života“   Nike GračaninVoditeljica Milka Tatalović.

-novinarsko stvaralaštvo  novinarski rad “Mladi ljudi moraju iskoristiti svoje mogućnosti“  Ane SalopekVoditeljica  Đurđa Špehar.

KLOKAN BEZ GRANICA (natjecanje iz matematike)- Naša učenica Marija Galović bila je jedna od nagrađenih učenika, jedina iz naše škole. Njezin voditelj je Igor Salopek.

VJERONAUK – u našoj školi održana je Vjeronaučna olimpijada i postignuti izvrsni rezultati, 2. mj. u biskupiji .

U ekipi su bili: Jelena Galović,  Marija Galović, Nika Ćićak, Stella Pribanić.

Njihova voditeljica je Ivona Rendulić.

CRVENI KRIŽ

Ekipa naše škole osvojila je 3. mj. na regionalnom natjecanju u Istri.

U ekipi su bili Franka Hrelić, Radovan Vukelić, Nika Gračanin, Danijel Kovačić, Matea Žanić.

Njihova voditeljica je profesorica  biologije Marina Kirasić.

SIGURNO U PROMETU

Ove godine bili smo domaćini još jednog važnog natjecanja, Sigurno u prometu. Bili smo izvrsni kao domaćini, ali i kao natjecatelji. Ekipa naše škole osvojila je 2. mj. u županiji.

Ostali članovi uspješne ekipe su: Roko Stipetić, Marija Kaurić i Marija Dujmić.  Njihov voditelj je učitelj tehničke kulture Petar Malnar.

SPORT

NOGOMET- najvažnija sporedna stvar na svijetu, na županijskom natjecanju ekipa naše škole osvojila je 1. mj, i plasirala se na regionalno natjecanje.

U ekipi su bili:

KRISTIAN MATIJAŠIĆ, MATEO JURKOVIĆ, BORNA SALOPEK, MARJAN GLAVAŠ, SVEN VOLF, DANIJEL SABO, ANDRIJA GLAVAŠ, DAVID STIPETIĆ.

RUKOMET – 2. mj. na županijskom natjecanju

MARJAN GLAVAŠ, ANTE BARTOLOVIĆ, KRISTIAN MATIJAŠIĆ, GABRIEL SERTIĆ, DAVID STIPETIĆ, RIKARD POLIĆ, SVEN BROZOVIĆ, DANIEL KUŠIĆ, FILIP FRANCETIĆ, LOVRO PETRUŠIĆ, ALEKSANDAR MARJANOVIĆ.

KOŠARKA – 3. mj na županijskom natjecanju

RIKARD POLIĆ, PETAR MARINCEL, MARIO BEKAVAC, MATEJ MILANOVIĆ,  MARTINO MILANOVIĆ, MARKO IVOŠEVIĆ, BESAR MURATI, DANILO DRAGIĆ, LOVRO BOŽIČEVIĆ, PATRIK PUŠKARIĆ.

Voditelj svih sportskih ekipa je Marin Pavković

Svima od srca čestitamo i nadamo se dobrim rezultatima i sljedeće godine!

Dejana Ogrizović