Školski list KLEK

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da će se testiranje za upis u prvi razred provoditi tijekom mjeseca svibnja.
O terminu za vaše dijete bit ćete telefonski obavješteni.
Testiranje će se provoditi u matičnoj školi (Bolnička ulica 11, Ogulin).

« Svibanj 2024 »

MALI MATURALAC U DUBROVNIK
Autor: Ivana Kurelac, 3. 9. 2023.

Uvod u posljednju godinu osnovnoškolskoga obrazovanja učenicima osmih razreda Prve osnovne škole Ogulin, bilo je maturalno putovanje južnim dijelom Dalmacije u pratnji svojih razrednika: Glorije Popović, Marina Pavkovića, Dejane Ogrizović i Gordane Bertović.  Bilo je to vrlo zanimljivo putovanje koje je trajalo od 29. 8. do 2. 9. 2023. na kojem su učenici posjetili i saznali zanimljivosti o krajevima kroz koje su prolazili.
Prva stanica bio je Knin, Kninska tvrđava i Kninski muzej gdje su osmaši  uz pratnju lokalnoga vodiča pogledali i poslušali priče iz Domovinskog rata.
Sljedeće odredište bio je Sinj i Muzej Sinjske alke. Fascinantno je bio gledati drvene kipove konja, alkara i momaka u prirodnoj veličini, obučeni u alkarske odore.
U večernjim satima dolazak u  Hotel Remisens u Cavtatu koji se nalazi na samoj plaži. Nakon večere, učenici su se smjestili u sobe…
Drugi dan bio je posvećen Dubrovniku: uspinjača na brdo Srđ, šetnja Stradunom. Vidjeli  su mnoge  znamenitosti i od lokalnoga vodiča saznali  o životu u suvremenom Dubrovniku i Dubrovačkoj Republici. Popodnevne sate do večere iskoristili su za kupanje.
Trećega dana učenici su se okušali u utrkama lađa u dolini Neretve, nakon povratka u hotel,  kupanja i večere, slijedio je zanimljiv zadatak prilikom obilaska Cavtata. Voditeljica putovanja Maja zadala je nekoliko lokaliteta koje su u grupama učenici tražili. Nakon „trke“ po Cavtatu, uspješno su obavljeni zadatci te se krenulo prema hotelu i spremanju stvari i soba jer je to bilo posljednja noć u hotelu.

Četvrti dan- vrlo rano ustajanje jer je polazak u 7.30. Napuštajući hotel, učenici su dobili sve pohvale od osoblja, a učitelji su bili vrlo ponosni.
Na povratku učenici su imali ručak u Šibeniku i kratak obilazak grada. Kako žive ptice grabljivice, kako izgledaju, čime se hrane, kako se ponašaju i mnoge druge zanimljivosti, učenici su saznali u Sokolarskom domu.
Uz učenje treba malo i zabave pa je za kraj putovanja određen Aquapark Dalmatia u Šibeniku.
Dolazak je bio oko 22.00 sata pred školu gdje su ih roditelji  već željno i nestrpljivo očekivali.
Puni dojmova, novih spoznaja, novih prijateljstava i simpatija, u ponedjeljak 4. rujna osmaši započinju posljednju godinu osnovne škole! Pa neka je svima sretna!

U fotogaleriji pogledajte ostale slike.