OBAVIJEST O ODVIJANJU NASTAVE OD PONEDJELJKA 16. OŽUJKA 2020.

Autor: Ivana Kurelac, 13. 3. 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja dostavilo je dana 13. ožujka 2020. upute vezane uz nastavak organizacije nastave na daljinu koja će krenuti od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike razredne nastave Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na trećem programu nastavu prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u slijedećim terminima u programu pod nazivom „Škola na Trećem“.

Za učenike predmetne nastave osnovnih i srednjih škola  svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4-5 sati na dan koja će se održati u virtualnim učionicama.

Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.
Dodatno, sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8:00 – 14;00 sati.

Nastava će se održavati od 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama Carneta te će škole i na svojim mrežnim stranicama prenositi iste informacije.

Razrednici će svaki dan podsjetiti učenike na dnevni raspored u „virtualnim“ razredima od 5. – 8. razreda u osnovnim školama i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Predmetni nastavnici trebaju davati i upute vezano uz korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika. Učenici će dobivati i jasne domaće zadaće kako bi se mogao pratiti njihov rad.

Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom“ razredu.

Učitelji će kontinuirano dati povratne informacije učenicima različitim metodama vrednovanja kao što su učenje i vrednovanje za učenje, a vrednovanje naučenog za sada nije obvezno. Potpora predmetnim nastavnicima pružat će se u odgovarajućim predmetnim „virtualnim“  učionicama  na Loomenu u kojima se provode redovite edukacije za Školu za život.

Škola će osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici u školi također trebaju pratiti nastavu na programu HRT3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati na nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće. Međutim, u ovom drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti i vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

Svaka nova obavijest biti će objavljena na vrijeme na mrežnim stranicama škole.

Ukupno: 292012